Kübitzer Kırıcı mı, Tersiyer Darbeli mi? Katalog Verileriyle kW/(t/s) Analizi

Agrega hattının son kademesinde hem kübik tane hem de düşük enerji tüketimi isteniyorsa akla ilk gelen makinelerden biri kübitzer kırıcıdır. Bu yazıda GNR K serisi kübitzerlerin ve GNR tersiyer darbeli kırıcıların katalogdaki gerçek değerlerini aynı masaya koyuyor, her iki seri için saatte bir ton malzemeye düşen motor gücünü hesaplıyoruz.
Kübitzerin çalışma prensibi ve darbeli kırıcıdan ayrıldığı nokta
Kübitzerde kırma işinin büyük kısmı taşın taşa çarpmasıyla gerçekleşir. Rotorun savurduğu malzeme, gövdenin içinde zamanla oluşan kendi malzeme yatağına çarparak kırılır. Klasik bir tersiyer darbeli kırıcıda ise malzeme doğrudan metal çarpma plakasıyla temas eder. Bu yapısal farkın iki sonucu var: kübitzerde aşınma parçası tüketimi azalır ve kırma için gereken mekanik güç düşer.
GNR K serisi kübitzerin katalog verileri
| Model | Rotor Ölçüsü (mm) | Maks. Besleme (mm) | Kapasite (t/s) | Motor (kW) |
|---|---|---|---|---|
| GNR K50 | 1000x750 | 120 | 45~80 | 45 |
| GNR K100 | 1550x1200 | 180 | 90~130 | 90 |
| GNR K110 | 1550x1800 | 210 | 160~250 | 160 |
Karşılaştırma için referans: GNR tersiyer darbeli seri
| Model | Rotor Ölçüsü (mm) | Maks. Besleme (mm) | Kapasite (t/s) | Motor (kW) |
|---|---|---|---|---|
| GNR 65 | 1200x650 | 150 | 70~130 | 132 |
| GNR 100 | 1200x1000 | 150 | 90~160 | 160 |
| GNR 130 | 1200x1300 | 150 | 130~200 | 200 |
| GNR 150 | 1200x1500 | 150 | 200~300 | 250 |
Ton başına motor gücünde %36'lık fark
İki seriyi adil biçimde kıyaslamak için her modelin kapasite aralığının orta noktasını alıp motor gücünü bu değere bölüyoruz. Elde edilen oran, saatte bir ton malzeme işlemek için kaç kW motor kurulması gerektiğini gösteriyor.
| Model | Tip | Kapasite ortası (t/s) | Motor (kW) | kW / (t/s) |
|---|---|---|---|---|
| GNR K50 | Kübitzer | 62,5 | 45 | 0,72 |
| GNR K100 | Kübitzer | 110 | 90 | 0,82 |
| GNR K110 | Kübitzer | 205 | 160 | 0,78 |
| GNR 65 | Tersiyer darbeli | 100 | 132 | 1,32 |
| GNR 100 | Tersiyer darbeli | 125 | 160 | 1,28 |
| GNR 130 | Tersiyer darbeli | 165 | 200 | 1,21 |
| GNR 150 | Tersiyer darbeli | 250 | 250 | 1,00 |
Kübitzer serisinde ortalama 0,77 kW/(t/s), tersiyer darbeli seride ise 1,20 kW/(t/s) çıkıyor. Yani kübitzerin kurulu güç ihtiyacı yaklaşık %36 daha az. Pratikte bu, aynı tonajın daha küçük bir motorla döndürülmesi; dolayısıyla şebekeye daha az yük binmesi ve sahada daha küçük bir jeneratörle yetinilebilmesi anlamına geliyor.
Tablonun gösterdiği ikinci sonuç: ölçek avantajı yalnızca darbelide
Tersiyer darbeli modellerde ton başına güç, makine büyüdükçe adım adım azalıyor: 1,32 → 1,28 → 1,21 → 1,00. Bir başka deyişle ton başına en pahalıya çalışan, serinin en küçük modeli. Kübitzer serisinde böyle bir eğilim görülmüyor; üç modelin değerleri de 0,72–0,82 aralığında birbirine yakın seyrediyor.
Bunun sahadaki karşılığı şu: iki tip arasındaki fark, kapasite küçüldükçe büyüyor. 60–110 t/s bandında GNR K50 ve K100, kW/(t/s) bakımından kendilerine en yakın darbeli modelin kabaca yarısı kadar güçle çalışıyor. 250 t/s dolayına gelindiğinde ise aradaki açık neredeyse kapanıyor (K110 için 0,78, GNR 150 için 1,00).
Besleme boyutunu gözden kaçırmayın
Kübitzer serisinin kabul ettiği maksimum besleme boyutu 120–210 mm arasında ve model büyüdükçe artıyor. Tersiyer darbeli seride ise dört modelin hepsinde besleme 150 mm ile sabit; büyüdükçe artan şey rotor genişliği, dolayısıyla geçirilen debi. Bu tablo, iki makinenin tesis içinde farklı görevlere uygun olduğunu ortaya koyuyor: GNR K110 daha iri taneyi kabul edebilirken GNR 150 aynı boyuttaki malzemeyi daha yüksek debiyle işliyor.
Hangi modeli seçmeli?
Önceliğiniz kübik ürün oranı ve enerji maliyetiyse ve besleme boyutu 210 mm'nin altında kalıyorsa kübitzer doğru tercih olur. Besleme 150 mm'de sabitse ve yüksek debi gerekiyorsa tersiyer darbeli kırıcı daha uygun düşer. Tesisin tüm kırma kademelerini birlikte değerlendirmek için primer, sekonder ve tersiyer kırma aşamalarını anlattığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.
Tablolardaki değerler ürün kataloğumuzdan alınmıştır; gerçek tüketim, malzemenin sertliği, nem oranı ve besleme düzeni gibi saha koşullarına göre değişebilir.
Teknik terimlerin açıklamaları: Terimler Sözlüğü




